Повернутися до звичайного режиму

Розкривають творчі здібності і таланти учнів

Сучасний світ складний, тому недостатньо дати дитині лише знання, а ще необхідно навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними установками учня, формують його життєві компетентності, необхідні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.

У проекті нового базового Закону «Про освіту» визначено, зокрема, 10 груп компетентностей. Ключові компетентності – ті, яких кожен потребує для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції, соціальної інклюзії та працевлаштування і які здатні забезпечити життєвий успіх молоді у суспільстві знань. На третьому місці - це інформаційно-цифрова компетентність, що передбачає впевнене і водночас критичне застосування ІКТ для створення пошуку, обробки, обміну інформацією.

Використання ІКТ на уроках відкриває вчителю широке поле для творчості, що забезпечує поступовий перехід освіти на новий, якісний рівень.

Обговоренню проблем впровадження ІКТ в освітній процес був присвячений навчально-методичний семінар учителів російської мови і зарубіжної літератури, який відбувся 25 жовтня ц.р. на базі Великокопанівської ЗОШ І-ІІІ ст..

З успіхами і досягненнями педагогічного колективу учасників зібрання ознайомив директор школи Коновалов В.В.. У відеовізитці вчителі Великокопанівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кривошея В.М., Самосонова О.В., Баденко І.О. представили свою роботу та запросили своїх колег на зустріч з літературними героями «Ювілейна планета». Учні-учасники цього дійства створили чарівну атмосферу, емоційно і артистично передали характери персонажів світової літератури.

На уроці російської мови вчитель Баденко І.О. разом із семикласниками досліджували нові «космічні простори» з теми «Глагол», використовуючи мультимедійний проектор.

Надзвичайно емоційно урок зарубіжної літератури у 5 класі з теми «О.Пушкін «Казка про рибака та рибку»» провела вчитель Самсонова О.В.. Цьому сприяли інсценізація, проблемні питання, комп’ютерна навчальна гра, творчі завдання.

Учитель Кривошея В.М. на уроці зарубіжної літератури у 8 класі з теми «Образи Ахілла і Гектора в поемі Гомера «Ілліада»» запропонував учням, аналізуючи героїв античного епосу, дати своє тлумачення поняття «справжній герой». Про загальнолюдські цінності, засудження війни і жорстокості, патріотичні почуття йшлося в інтерв’ю, яке провела до уроку творча група учнів Великокопанівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Завідувачі кабінетами Самсонова О.В. і Кривошея В.М. презентували своїм колегам ресурсне забезпечення проведення уроків і позакласних заходів.

У ході теоретичної частини слухачі обговорили питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в процесі формування ціннісних орієнтирів школярів.

При підведенні підсумків роботи учасники семінару відзначили, що учителі Великокопанівської ЗОШ І-ІІІ ст. Баденко І.О., Самсонова О.В., Кривошея В.М., творчо використовуючи ІКТ, цілеспрямовано працюють над формуванням в учнів предметних і ключових компетентностей, розкривають їхні творчі здібності, виховують найкращі людські якості.

Конспекти відкритих уроків і виступ Левицької І.В. розміщені у вкладеннях


Галерея "Семінар учителів зарубіжної літератури у Великокопанівській ЗОШ І-ІІІ ст. жовтень-2016"

Кiлькiсть переглядiв: 986

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.