Виховання продуктивних якостей учнів на уроках зарубіжної літератури

Суспільство XXІ століття характеризується стрімкими змінами в усіх сферах життя й потребує людей, які уміють адаптуватися до зміни життєвих ситуацій, самостійно набувати необхідні знання, уміло їх застосовувати на практиці для розв’язання різноманітних проблем, критично мислити, грамотно працювати з інформацією, займатися самоосвітньою діяльністю. У зв’язку з цим важливого значення набуває виховання самостійності людини, як особистісної якості, що забезпечує найкращі можливості для становлення людини як вільного суб’єкта суспільної і професійної діяльності.

Сьогодні учень повинен повертатися з навчального закладу з певними результатами. Щоб дійсно був результат і він був ефективним, необхідна інтеграція теоретичного навчання в практичний досвід. Спробою вийти на новий рівень творчо організованої освіти, заснованої на інтересах школяра, який навчається самостійно та взаємодіє з педагогом, стало продуктивне навчання.

Про виховання продуктивних якостей особистості учня йшлося на районному семінарі вчителів зарубіжної літератури., який відбувся 17 листопада ц.р. на базі Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Досвід своєї роботи з цього питання презентувала учитель вищої категорії, учитель-методист Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Сидоренко Тамара Леонтіївна. У творчому доробку педагога цікаві ідеї щодо реалізації технології продуктивного навчання.

Учасники заходу відвідали урок зарубіжної літератури у 7 класі з теми ««Альпійська балада» В. Бикова. Протиставлення сили дружби і кохання світу насильства». Учитель Сидоренко Т.Л. майстерно продемонструвала використання інтерактивних та методів критичного мислення. Семикласники не тільки грунтовно аналізували художній текст, а й висловлювали свої думки, гіпотези, «приміряючи» капелюхи де Боно. Упродовж усього уроку педагог зверталася до особистого досвіду учнів, формуючи їхні життєві компетентності.

До обговорення новітніх підходів до викладання зарубіжної літератури спонукала колег своїм змістовним виступом голова методичної студії, учитель вищої категорії, учитель-методист Солонцівської ЗОШ І-ІІ ст. Ільвовська Тетяна Вікторівна.

Методист ОРМК Левицька Ірина Василівна презентувала педагогічний інструментарій сучасного учителя зарубіжної літератури та онлайн-платформи для інформальної освіти.

Учасники семінару висловили слова вдячності на адресу адміністрації Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. – Садовій Олені Григорівні та Снігур Наталії Іванівні за високий рівень організації районного заходу, постійну підтримку членів педагогічного колективу школи у їхнії творчих пошуках і починаннях.

Матеріали - у вкладеннях

/Files/images/IMG_2827.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 278

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.