У Костогризівській ЗОШ І-ІІІ ст. зміцнюють основи державності

«Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується» (В.О. Сухомлинський).

Сучасне українське суспільство все більше приходить до розуміння того, що навчити молодь поважати людей, що живуть поряд, їхні традиції, історію, любити рідний край, народ, що в ньому живе, – значить зміцнити основи державності. Патріотизм у сучасному розумінні– це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, селі, країні все мене стосується, все залежить від мене. Тому для педагогічного колективу Костогризівської ЗОШ І-ІІІ ст. патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним.

Виховна робота закладу спрямована на формування гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої і соціально активної людини, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.
23 березня ц.р. на базі школи відбувся семінар для вчителів курсу «Захист Вітчизни». Під час практичної частини учасники відвідали уроки-практикуми в 11 кл. з тем «Узагальнення знань з теми «Прикладна фізична підготовка юнаків» ( вчитель вищої категорії, «старший вчитель» Якущенко Я.Є.), «Домедична допомога людині, яка перебуває в невідкладному стані» ( вчитель вищої категорії, «старший вчитель» Бущук І. А.). Учні показали знання і вміння з надання першої долікарської допомоги, відпрацювали практичні навички поводження зі стрілецькоюзброєю. Юнаки, долаючи смугу перешкод, демонстрували свої фізичні здібності, морально-вольові якості майбутніх захисників Вітчизни.

У теоретичній частині семінару Спільна І.С., методист ОРМК, виступила з питанням «Використання інноваційних технологій на уроках курсу «Захист Вітчизни»».

Патріот той, хто своє право вимірює своїм обов’язком. Місія свідомого громадянина – патріота – не руйнувати правопорядок, а берегти, правильно й терпляче вдосконалювати його зміст.

Здавалося, в наш час повернутися до страхів війни можна було тільки у фільмах та книгах. Але війна увірвалася в наше життя безжальним буревієм, захоплюючи за собою все нові і нові життя. Вона не десь там, а зовсім поряд… Незалежно від нас почалась. А протистоять цій неоголошеній війні наші українські воїни – нашіхоробрі серця.

Раніше ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту.

Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положимо за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з Гімну, це стало станом душі.

Прикладом патріотизму для учнів школи є односелець Чуприна Валерій Олександрович, який віддав своє життя за мир і цілісність нашої держави. У шкільних стінах плекається громадянин, який перейме на свої плечі тягар з плечей старших поколінь, діятиме і мислитиме по-новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя.

На виховний захід «Примножимо славу батьків і дідів» та перегляд фільму «Обпалені війною», створений учителем школи Кудрею А.В. разом із учнями, були запрошені учасники АТО та військові 241 полігону «Олешківські піски». Скакун Дмитрій Васильович від імені військовослужбовців подякував за змістовний захід, активними учасниками якого були не лише старшокласники, а й учні початкових класів, та подарував прапор України.

Так хочеться скоріше миру на нашу квітучу Україну, на її біло-пінні сади, смарагдові діброви, щоб було чутно дитячий сміх і невимовну радість на душі.

Людмила Анненкова, заступник директора з НВР Костогризівської ЗОШ І-ІІІ ст.


Галерея "Семінар вчителів курсу "Захист Вітчизни" у Костогризівській ЗОШ І-ІІІ ст. березень 2017 р."

Кiлькiсть переглядiв: 280

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.