Освіта Цюрупинщини на шляху європейської інтеграції України

Фестиваль педагогічних інновацій у м. Черкаси жовтень 2013 року

/Files/images/PA190145.JPG

/Files/images/PA190141.JPG

Українці добре розуміють, що школи утворюють найбільший сегмент освітньої системи України та на них покладена особлива відповідальність за найважливіший період життя дитини, педагоги створюють оптимальні умови її доступу до якісної освіти, проводячи відповідні моніторингові дослідження та розвиваючи основні життєві компетентності: мотиваційні функціональні та соціальні. На нашу думку, саме вони сприятимуть повноцінному розвитку особистості , її адаптації в полікультурному середовищі.

Одним з конкретних завдань школи є глибоке і всебічне оволодіння учнями культурою, мовою рідного народу як неодмінної умови інтеграціії в інші культури. У перші роки незалежності України велика увага у вітчизняній школі приділялась відродженню національних традицій, звичаїв. Настав час, коли йдучи шляхом європейської інтеграції, слід надати статусу першочерговості серед навчальних предметів вивченню іноземних мов та створювати об’єднання груп однодумців , які б охоплювали різноманітні сфери суспільної діяльності, були б спрямовані на набуття гуманістичних європейських цінностей та формування почуття європейської єдності.

З метою модернізації системи іншомовної освіти у 2002 році за сприяння Корпусу Миру США та його волонтера Сари Мартін з одного боку та адміністрації Цюрупинської гімназії був створений Ресурсний центр учителів іноземної мови, який у листопаді 2007 року, за ініціативи та підтримки відділу освіти Цюрупинської районної державної адміністрації, набув статус районного.

Районний Ресурсний центр учителів іноземних мов є науково-методичним осередком у системі освітньої діяльності, розширює зв'язки із освітніми закладами району, області, науково-методичними установами, ресурсними центрами України, Корпусом Миру США. Наш центр забезпечує інформаційну підтримку вчителів, учнів, батьків, усіх , хто бажає ознайомитися з різноманітними джерелами методичної, навчальної, пізнавальної інформації, зануритися у культуру європейських країн.

На базі районного Ресурсного центру вчителів іноземної мови регулярно проходять науково-практичні конференції, районні методичні об'єднання, семінари з іноземних мов. Під час конференції, що відбулася у січні 2009 року, взяло участь понад 70 чоловік, учителі іноземних мов Цюрупинського району, волонтери Корпусу Миру, методисти та курсанти Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. Основне завдання конференції полягало у визначенні ролі вчителів іноземних мов Цюрупинщини на шляху до Євроатлантичної інтеграції України.

На підсумковому пленарному засіданні була прийнята ухвала, одним із пунктів якої є налагодження діяльності європейських клубів та клубів інтернаціональної дружби, зокрема, з молодіжними організаціями та клубами країн, мови яких вивчаємо. Так, у Цюрупинський гімназії розпочав роботу Євроклуб «Діти Європи – велика родина» (координатор Токарева О.В., вчитель англійської мови), у Цюрупинській спеціалізованій школі №2 Євроклуб «Європа єдина» (координатор Лопатюк В.В., заступник директора, вчитель французької мови), у Цюрупинській спеціалізованій школі №4 Євроклуб «Єдність» (координатор Сухіх І.М., вчитель англійської мови), у Брилівській школі «Friendship» (координатор Дубаченко Т.В.., вчитель англійської мови), у Козачелагерській школі «Chatterbox» (координатор Кізіменко Т.П., вчитель англійської мови). На конференції у січні 2010 року ці Євроклуби стали сертифікованими. У серпні цього ж року було прийнято рішення провести фестиваль Євро клубів району - традиційно на початку нового року.

22.01.2011р. в День Соборності України на базі Цюрупинського центру дитячої та юнацької творчості пройшов І районний фестиваль Євроклубів Цюрупинщини. У його роботі взяли участь 120 учасників: заступники директорів з виховної роботи, вчителі іноземних мов, історії, географії, учні – члени євро клубів шкіл району.

Яскравість і незабутність презентаціям шкільних євроклубів Цюрупинських спеціалізованих шкіл №4, №2, гімназії, Брилівської та Козачелагерської ЗОШ І-ІІІ ст., надали тематичні номери зразкових хореографічних колективів “Фантазія”, “Улыбка” (рос.) та вокальної студії “Пролісок” центру дитячої та юнацької творчості міста Цюрупинськ.

Роботу “Молодіжного центру регіонального розвитку” м. Херсону презентував її президент Єлігулашвілі Максим, а потім провів тренінг із заступниками директорів з виховної роботи та вчителями—членами євроклубів району.

У секції дітей, на інтерактивному майданчику європейських майстерень працювала Криворучко Анна, документаліст інформаційного центру , та Тороз Наталія, представник відділу міжнародних зв'язків інформаційного центру при Херсонському державному університеті.

З подарунками від Журналу “Пізнайко” та з побажаннями успіху у справі активізації роботи євроклубів району до нас завітав Несін Ю.М. - методист науко-методичної лабораторії іноземних мов Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Закривав фестиваль театр мод “П'ятий елемент” Цюрупинської спеціалізованої школи №4, колекцією “Національний костюм”.

Максим Єлігулашвілі визнав найактивніших керівників євроклубу Цюрупинщини—Сухіх Інессу Михайлівну, вчителя англійської мови Цюрупинщини спеціалізованої школи №4. За активну підготовку фестивалю сертифікатами були відзначені євроклуби Цюрупинської гімназії, Цюрупинських спеціалізованих шкіл №4,№2, Брилівської, Тарасівської, Козачелагерської шкіл. Слова подяки пролунали на адресу Виноградівської, Щасливської ЗОШ І-ІІІ ст., керівника районного ресурсного центру вчителів іноземних мов Богдан Л.О. (Цюрупинської гімназії), керівнику творчої групи вчителів іноземних мов Матвієнко Т.С. (Цюрупинської спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням іноземних мов), районному методичному кабінету, колективу та директору Цюрупинського центру дитячої та юнацької творчості Пацаловій Л.В.

На завершення фестивалю усі учасники заспівали пісню—гімн “Ми всі живемо разом у цьому світі... ”

Педагогічні колективи району працююють над формуванням у дітей уявлень про різноманітність культур у світі, вихованням позитивного ставлення до культурних розходжень, що сприяють прогресу людства і служать умовами для самореалізації особистості. У закладах освіти району викладають англійську, німецьку та французьку мови. Начальником відділу освіти Назаренко Л.М., кандидатом педагогічних наук, адміністраціями шкіл прикладається чимало зусиль для збереження мережі шкіл, форм вивчення іноземних мов, як однієї паралельно з рідною так і другої іноземної мови, поділ класів на групи, факультативно, у гуртковий позакласний час, індивідуально для дітей з особливостями розвитку.

Виховуючи учнів у дусі миру, терпимості, гуманного міжнаціонального спілкування, вчителі іноземних мов району досягли значних успіхів на шляху навчання, виховання та формування справжніх громадян та патріотів України: створюють англомовні команди, мають досвід участі в обласних та всеукраїнських інтелектуальних змаганнях, листуються з ровесниками англомовних країн.

На шляху вирішеняя основних завдань постає чимало проблем. Одна із них полягає у тому, що мовний компонент навчання потребує якнайшвидшої адаптації національних освітніх стандартів, навчальних програм до загальноєвропейського рівня. Відділ освіти, Районний ресурсний центр , вчителі іноземних мов, керівники євроклубів району спонукають до модернізації освітньої галузі, ціннісного усвідомлення ролі вчителя, що активно сприяє європейській інтеграції нашої країни.

Методист райметодкабінету ,

«спеціаліст вищої категорії»

відділу освіти Цюрупинської РДА С.І. ГУЦЕВА

Кiлькiсть переглядiв: 645

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.